День міста Полтава відзначається 23 вересня. Завдяки дослідженням казанського історика Фаргата Габдул-Хамітовича Нурутдінова, який зберіг і в 90-х роках XX ст. ввів у науковий обіг частину давньобулгарскіх літописів, є відомості про те, що місто Полтава значно старше, ніж це вважалося раніше. Як стверджує Ф. Нурутдінов, в історичній повісті Васіла Куша "Барадж Дастана" ( "Сказання про Барадж", XV ст.) є відомості про заснування поселення на місці сучасної Полтави ще в сарматсько-аланський період. В "Оповіді ..." говориться, що близько 150 року н.е. з Ідел, з Поволжя, прийшло плем’я на чолі з Бушлаєм . За наказом царя ідельской династії Бариса Агарджі (150-189 рр.. н.е.) Бушлай завоював ці землі для Ідел і на берегах річки, яку на честь року Барса назвав Баріскул (Ворскла), на місці сучасної Полтави, заснував поселення. Від його назви воно отримало назву Бушлай. У 1174 році в Іпатіївському літописі місцевість, де зараз розташоване місто Полтава, згадується як укріплення на річці Лтаву. На початку XV століття згадується Полтава, яка в той час знаходилася під владою литовського князя Вітовта, який передав її під владу князя Олександра Мамая. У 1482 році Полтава піддалася нападу кримського хана Менглі I Гірея. З 1503 року Полтава належала князю Михайлу Глинському. У 1508 році вона була в нього відібрана польським королем Сигізмундом I за участь в антипольських повстаннях. Однак пізніше все ж таки була повернута родині Глинських. У 1537 році господарем Полтави став зять Глинських - Байбуза. У 1630 році Полтава віддана Б. Обалковському, в 1641 році вона перейшла до С. Конецпольського, а в 1646 році - до Я. Вишневського. До 1569 Полтава перебувала у складі Великого князівства Литовського. З 1569 року в складі Польщі. З 1667 - у складі Росії. У ході громадянської війни на Україні в другій половині XVII століття Полтава неодноразово піддавалася нападам кримських татар. У 1709 році російський гарнізон у Полтаві під керівництвом полковника А. С. Келіна витримав тримісячну облогу шведських військ, відбивши ряд штурмів. Знаменита Полтавська битва відбулася недалеко від міста 27 червня 1709 року, під час цієї битви російська армія Петра I розгромила армію до того непереможного шведського короля Карла XII. З 1802 року місто стало центром Полтавської губернії. У ході громадянської війни 1917-1920 рр.. місто неодноразово переходило з рук до рук. Після закінчення війни Полтава увійшла до складу УРСР. Під час Великої Вітчизняної війни 18 вересня 1941 року місто було захоплене німецько-фашистськими військами, а 23 вересня 1943 року було звільнене Радянською армією. Міста обласного значення Полтавської області: м. Комсомольськ, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород. Міста районного значення Полтавської області: м. Гадяч, м. Глобино, м. Гребінка, м. Зіньків, м. Карлівка, м. Кобеляки, м. Лохвиця, м. Пирятин, м. Хорол, м. Червонозаводське. Всіх полтавчан з святом
Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
В Полтаве ко Дню города прошел традиционный парад вышиванок «Полтава вышитая». Многотысячное шествие прошло от Соборной площади мимо памятника Тарасу Шевченко в парке «Победа».
Полтавчане, одетые в вышиванки, шагали по городу, выкрикивая патриотические лозунги и пели национальные песни...
Осередків гончарства в Україні існує близько десяти. Опішне на Полтавщині – найбільший серед них. Це старовинне козацьке містечко (тепер має статус селища міського типу – ред.), багате на поклади глини, де на межі 19-20 ст. кожна третя сім’я займалася гончарством. В Опішному розташований Національний музей-заповідник українського гончарства – виняткова установа, де вивчають, зберігають і популяризують гончарну спадщину українців. У назві селища є деякі суперечності: на дороговказі при в’їзді зазначено «Опішня». Місцеві ж називають його Опішнє чи Опішне. Про казус із назвою, гончарні традиції свого роду та розбудову музею гончарства в Опішному нам розповів директор музею-заповідника Олесь Пошивайло:
Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
День міста Полтава відзначається 23 вересня. Завдяки дослідженням казанського історика Фаргата Габдул-Хамітовича Нурутдінова, який зберіг і в 90-х роках XX ст. ввів у науковий обіг частину давньобулгарскіх літописів, є відомості про те, що місто Полтава значно старше, ніж це вважалося раніше. Як стверджує Ф. Нурутдінов, в історичній повісті Васіла Куша "Барадж Дастана" ( "Сказання про Барадж", XV ст.) є відомості про заснування поселення на місці сучасної Полтави ще в сарматсько-аланський період. В "Оповіді ..." говориться, що близько 150 року н.е. з Ідел, з Поволжя, прийшло плем’я на чолі з Бушлаєм . За наказом царя ідельской династії Бариса Агарджі (150-189 рр.. н.е.) Бушлай завоював ці землі для Ідел і на берегах річки, яку на честь року Барса назвав Баріскул (Ворскла), на місці сучасної Полтави, заснував поселення. Від його назви воно отримало назву Бушлай. У 1174 році в Іпатіївському літописі місцевість, де зараз розташоване місто Полтава, згадується як укріплення на річці Лтаву. На початку XV століття згадується Полтава, яка в той час знаходилася під владою литовського князя Вітовта, який передав її під владу князя Олександра Мамая. У 1482 році Полтава піддалася нападу кримського хана Менглі I Гірея. З 1503 року Полтава належала князю Михайлу Глинському. У 1508 році вона була в нього відібрана польським королем Сигізмундом I за участь в антипольських повстаннях. Однак пізніше все ж таки була повернута родині Глинських. У 1537 році господарем Полтави став зять Глинських - Байбуза. У 1630 році Полтава віддана Б. Обалковському, в 1641 році вона перейшла до С. Конецпольського, а в 1646 році - до Я. Вишневського. До 1569 Полтава перебувала у складі Великого князівства Литовського. З 1569 року в складі Польщі. З 1667 - у складі Росії. У ході громадянської війни на Україні в другій половині XVII століття Полтава неодноразово піддавалася нападам кримських татар. У 1709 році російський гарнізон у Полтаві під керівництвом полковника А. С. Келіна витримав тримісячну облогу шведських військ, відбивши ряд штурмів. Знаменита Полтавська битва відбулася недалеко від міста 27 червня 1709 року, під час цієї битви російська армія Петра I розгромила армію до того непереможного шведського короля Карла XII. З 1802 року місто стало центром Полтавської губернії. У ході громадянської війни 1917-1920 рр.. місто неодноразово переходило з рук до рук. Після закінчення війни Полтава увійшла до складу УРСР. Під час Великої Вітчизняної війни 18 вересня 1941 року місто було захоплене німецько-фашистськими військами, а 23 вересня 1943 року було звільнене Радянською армією.
Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
...Полтава сегодня... ...Киевский ж/д вокзал и привокзальная площадь... ...встречал и отправлял яйцо инкубационное для птицеводов из Винницы и решил сделать... ...делал кадры как обычно, но Гугл сам предложил сделать панорамное фото... ...прикольно до чего техника дошла...
Дуже рідкісне фото зроблене із дзвінниці Свято-Успенського собору в напрямку вулиці Олександрівської (нині Соборності), яка вела до Круглої площі. На світлині зліва направо помітні обриси башт будинку губернського земства (нині Краєзнавчого музею). Трохи ближче, на місці сучасного музичного училища ім. М.В. Лисенка, височіє храм в ім'я Воскресіння Христового. Повністю розібраний більшовиками у 1936 році. Також вдалині вздовж вулиці ледь помітні обриси іншого храму, що не дожив до наших днів. Стрітенський храм стояв навпроти сучасного обласного управління НБУ. Зруйнований в 1937-1938 роках. Нині там будівля Апеляційного суду Полтавської області. Також помітно водонапірну башту на Панянському бульварі. Вона забезпечувала водою стару частину міста. Зруйнована під час Другої світової війни. Зараз на її місці стоїть пам'ятник Українським загиблим козакам.
Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
Гостиница "Турист". Полтава. 80-е годы. На фото игровые автоматы «Воздушный бой», «Охота», «Авторалли» и, конечно же, «Морской бой». А за этим автоматом виднеются двери, которые ведут в «Дискоклуб».