|
| Автор | Повідомлення |
---|
Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Козине молоко 26.07.14 14:33 | |
| Козяче молоко користь і шкода Козине молоко є чи не найбільш обговорюваним молочним продуктом харчування. Користь і шкода козячого молока деколи недооцінюються, а деколи явно перебільшені. У цій статті докладно описані всі властивості козячого молока, показання та протипоказання до його вживання – як з наукової точки зору, так і з точки зору народної медицини.
Про користь козячого молока було відомо ще в глибоку давнину. Ще в стародавній Греції існував міф, згідно з яким немовляти Зевса вигодувала саме коза Амалфея. Багато тисячоліть розведенням кіз займалися народи Азії, Європи і Кавказу. Навіть Гіппократ і Авіценна визнавали цілющі властивості козячого молока, вживаючи їх для лікування хворих людей. Найбільш часто козине молоко використовувалося для лікування легеневих і шлункових захворювань.
Для лікування дітей, хворих на рахіт, в середні віки дуже широко використовувався сир, виготовлений саме з козячого молока. Пояснюється це дуже просто – подібний сир містить величезну кількість вітаміну Д і кальцію, нестача яких і є причиною розвитку рахіту у дітей. Ну а для жителів гірських і південних територій продукти з козячого молока давним давно стали просто невід'ємною частиною повсякденного раціону.
Однак всерйоз медики зацікавилися цілющими властивостями козячого молока і впритул зайнялися дослідженням його складу лише на початку 20 століття. Поштовхом до початку досліджень стали спостереження вчених за немовлятами, з тих чи інших причин позбавленими материнського молока. Смертність тих діток, які отримували замість материнського молока козяче молоко, була значно нижчою, ніж у тих малюків, яких годували коров'ячим молоком.
Паризька академія медичних наук у 1900 році офіційно визнала козяче молоко високо-дієтичним продуктом, і рекомендувала його для харчування дітей і людей з ослабленим організмом. У Росії ж самим затятим пропагандистом козячого молока став педіатр і дитячий дієтолог В. Н. Жук, автор найбільш популярної в радянському союзі книги «Мати і Дитя». Саме за його активної підтримки та участі в передмісті Санкт – Петербурга була організована ферма з розведення особливої породи кіз, привезений за спеціальним замовленням уряду зі Швейцарії.
Однак козяче молоко придбало таку широку популярність, що дуже скоро його стало катастрофічно не вистачати для всіх бажаючих. Козяче молоко почали видавати тільки за рецептом лікаря для вигодовування дітей і харчування виснажених людей з хронічними захворюваннями. Саме в цей час користь козячого молока була офіційно визнана і російської медициною.
Однак через деякий час козяче молоко непомітно пішло в тінь по абсолютно незрозумілих причин. Дуже довгий час і козяче молоко, і всі продукти, що виготовляються з козячого молока, вважалися досить екзотичними продуктами. Швидше за все, це відбувається тому що ми всі з дитинства звикли до традиційного смаку саме коров'ячих молока і сиру, а сприйняття продуктів з незвичайним смаком і запахом завжди утруднено.
Проте останнім часом козяче молоко знову починає знаходити колишню популярність. Люди почали замислюватися про своє здоров'я, звернули пильну увагу на питання здорового харчування. Продукти з козиного молока дуже корисні для людського організму. Крім того, не малу роль в популярність козячого молоко привнесли педіатри, які в один голос визнають користь козячого молока для дитячого організму, особливо для слабких і часто хворіють діток. Козяче молоко для дітей – украй корисний продукт. А, крім того, у наш час з'являються все нові і нові шанувальники народної медицини, в якій рецепти з використанням козячого молока дуже широко поширені.
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 14:34 | |
| Склад козячого молока Нижче більш докладно описаний склад козячого молока. Своїми цілющими властивостями козяче молоко зобов'язана, звичайно, своїм складом. І молоко, і молочні продукти містять у своєму складі величезну кількість вітамінів, таких як А, С, В, Д, Е, мікро і макроелементи.
За хімічним складом козине молоко дуже відрізняється від молока інших видів тварин. Так, наприклад, в козячому молоко приблизно в 6 разів більше кобальту, який міститься у складі вітаміну В12. А адже саме цей вітамін несе головну відповідальність за такі життєво важливі процеси в організмі людини, як обмінні процеси і кровотворення. Ця особливість козячого молока має принципово важливе значення для тих малюків, чиє здоров'я в значній мірі ослаблено.
Наступною, не менш важливою і цінною особливістю складу козячого молока є достатньо високий вміст в ньому такого цінного речовини, як калій. Калій необхідний для правильного формування, розвитку і роботи всієї серцево – судинної системи людського організму. Саме тому лікарі – дієтологи рекомендують вживання козячого молока для харчування людей, страждаючих якими – небудь видами порушеннями нормальної роботи серцево – судинної системи.
Незважаючи на те, що козяче молоко поряд з коров'ячим відноситься до групи до казеїнових, в козячому молоці вміст альфа-1s-казеїну практично дорівнює нулю. Саме альфа-1s-казеїн є основним джерелом алергічних реакцій людей на коров'яче молоко. Подібна алергічна реакція на коров'яче молоко зустрічається досить часто. А ось алергія на козяче молоко – річ з ряду геть що виходить.
А ось бета – казеїну в козячому молоко міститься майже настільки ж багато, як і в жіночому грудному молоці. Завдяки тому, що в білках козячого молока міститься досить велика кількість альбумінів, білки легко розщеплюються і перетворюються в дрібні пластівці. У такому вигляді організм набагато простіше засвоює молочні білки, на відміну від всосавшихся в незмінному вигляді білків коров'ячого молока. Саме тому козяче молоко практично ніколи не викликає ніяких розладів нормальної роботи травної системи людського організму.
Завдяки тому, що в козячому молоко міститься на 57% менше ніж у коров'ячому і на 23% менше ніж у жіночому молоці лактози, козяче молоко дозволено дієтологами до вживання навіть тим людям, які страждають індивідуальною непереносимістю лактози. Звичайно ж, існує ризик неприйняття їх організмом і козячого молока теж, але таке зустрічається, як правило, дуже і дуже рідко. Однак все ж хворій людині варто починати пити молоко потроху, маленькими порціями, поступово їх збільшуючи. І тільки після того, як стане остаточно зрозуміло, що непереносимості немає, можна вживати козине молоко і приготовані з нього молочні продукти без будь – якого побоювання.
Окремо варто розповісти про такий важливий чинник складу козиного молока, як його жирність. Незважаючи на те, що середня ступінь жирності козячого молока дорівнює приблизно 4, 4%, відсоток засвоєння козячого молока дорівнює майже 100%. Пояснюється це декількома властивостями жирів козиного молока. По перше, розмір жирових кульок козячого молока приблизно в 15 разів менше, ніж жирові кульки коров'ячого молока. По друге, у складі коров'ячого молока всього 51% ненасичених жирних кислот, тоді як у складі козячого молока цих самих ненасичених жирових кислот налічується порядку 69%. До речі кажучи, саме цей вид кислот володіють метаболічної здатністю до перешкоджання накопичування в організмі людини холестерину.
Також склад козячого молока дуже багатий різними вітамінами і мікроелементами, наприклад, такими як:
Кальцій Всім відомий той факт, що саме кальцій відповідає за нормальний розвиток і здоров'я зубів. Зародку необхідна величезна кількість кальцію для формування кісткової і зубної систем. Однак і після народження, протягом усього свого життя, людина продовжує потребувати в кальції.
Кальцій в людському організмі відповідальний за багато процесів. Так, наприклад, нормальна згортання крові можлива тільки при достатній кількості кальцію в організмі людини. Крім цього саме кальцій відіграє провідну роль у нормальному функціонуванні центральної нервової системи, кістково – м'язового апарату, еластичність і міцність, а також нормальну проникність стінок судин. Крім того, для жителів великих міст достатню кількість кальцію в організмі має особливо важливе значення – адже кальцій володіє унікальною здатністю виводити з тканин радіонукліди і стронцій.
Магній Магній має величезне значення для правильного протікання багатьох фізіологічних процесів. В першу чергу магній необхідний для нормального протікання різних видів енергетичного обміну. Пояснюється це дуже просто – при розщепленні АТФ виділяється багато енергії. Але для того, щоб відбулося це саме розщеплення, необхідна наявність в організмі людини іонів магнію, без яких подібна реакція просто неможлива.
Крім того, саме магній відповідає за регуляцію нормального клітинного росту, синтезу нових білків, необхідних організму для функціонування, нормальне функціонування центральної нервової системи, вивід з організму людини радіонуклідів та важких металів. Магній взагалі дуже ефективно очищає людський організм, перешкоджаючи відкладенню холестерину на стінках судин, каменів у нирках і сечовому міхурі.
Також магній бере участь в процесах фосфорного обміну, нормальної нейром'язової збудливості і навіть стимуляції нормальної перистальтики кишечника. Крім усього цього, магній просто необхідний для повноцінної роботи – скороченню і розслабленню – серцевого м'яза. І за нормальний артеріальний тиск у людському організмі також велику відповідальність несе саме магній. Це дія досягається за рахунок того, що магній розширює стінки судин і знижує тим самим підвищений артеріальний тиск.
Марганець Марганець необхідний будь живому організму для повноцінного функціонування. І людський організм також не став винятком. Саме марганець активізує такі життєво важливі процеси, як процес клітинного дихання і мінерального обміну. Також марганець просто обов'язково необхідний для нормального функціонування наступних органів: печінки, нирок, підшлункової залози та головного мозку. Крім усього іншого, магній бере участь у розвитку кісткової і м'язової систем, саме тому він так необхідний дітям в період активного росту. Також марганець бере участь у великій кількості різних імунних реакцій, а також ліпідному і вуглеводному обмінах.
Також в козячому молоці міститься дуже велика кількість повноцінних тваринних білків, жирів, мінералів і мікроелементів, які вкрай благотворно впливають на обмін речовин.
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 14:36 | |
| Кому корисно козяче молоко? Тепер варто більш детально розповісти про те, кому з людей найбільш корисно козяче молоко і продукти, виготовлені з нього. Звичайно ж, його вживання корисно всім без винятку, проте в деяких випадках козяче молоко надає не просто корисне, а по справжньому лікувальну дію на організм людини, що страждає певними захворюваннями. Отже:
Наявність у людини алергічних реакцій на білки коров'ячого молока Такі люди змушені повністю відмовлятися від вживання молочних продуктів, які так необхідні людському організму для повноцінного функціонування. Білок ж козячого молока подібних алергічних реакцій не викликає і може вживатися даною категорією людей. Більш того – козяче молоко сприятливо впливає на організм людини. При регулярному щоденному його вживанні протягом як мінімум двох місяців часто у людини повністю зникають будь-які алергічні реакції і на білок коров'ячого молока.
Відновлення організму після різних стресів і посилених фізичних навантажень Як вже говорилося вище, кульки жиру у козячого молока значно менша, ніж у жирових кульок коров'ячого молока. Саме завдяки цьому факту засвоєння козячого молока відбувається набагато простіше і швидше, ніж коров'ячого. Цей факт дуже важливий для тих людей, організм яких ослаблений внаслідок різних чинників. А також в козячому молоці високу кількість калію, який просто необхідний для нормального функціонування серцево – судинної системи ослабленого організму людини.
Дитячий рахіт, а також відновлення після переломів кісток різної складності Як відомо, в козячому молоці міститься величезна кількість кальцію і вітаміну Д, які в значній мірі зміцнюють кісткову тканину. Саме тому найчастіше лікарі радять козяче молоко дітям після року для профілактики і лікування рахіту. А, крім того, козяче молоко вкрай корисно для людей, які перенесли перелом кісток. Як показали численні дослідження хірургів – травматологів, щоденне вживання однієї склянки козячого молока в 2 рази скорочує час зрощення і повного відновлення кістки.
Козяче молоко для вагітних жінок Для вагітної жінки вживання козячого молока приносить просто неоціненну користь, так як є справжньою джерелу самих різних поживних речовин і мікроорганізмів, а також мінералів. Кальцій, що міститься у великій кількості в козячому молоці, не тільки забезпечує крихту всім необхідним для формування кісткової системи, але і береже мамині зуби від руйнування, а нігті – від розшарування.
Козяче молоко при грудному вигодовуванні Годуюча мама, вживає козяче молоко, також повністю забезпечує потребу в мікроелементах і вітамінах не тільки дитячий, але і свій організм. Тим самим годує мама позбавляє себе від величезної кількості самих різних проблем, починаючи від авітамінозів, і закінчуючи банальним випаданням волосся. Козяче молоко для годуючої мами замінює прийом полівітамінних комплексів.
Люди, які прагнуть позбутися зайвої ваги Незважаючи на те, що козяче молоко містить досить велику кількість жиру, він не перетворюється в жирову тканину в людському організмі. А величезний вміст в козячому молоці різним мікро і макроелементів, вітамінів і мінералів допоможуть не допустити під час дотримання дієти настання авітамінозів та інших ускладнень з боку організму, який позбавлений нормального харчування.
Наявність у людини дисбактеріозу кишечника Якщо дитина або доросла людина зіткнулися з такою неприємністю, як порушення нормального балансу мікрофлори кишечнику, кисломолочні продукти і сир, виготовлені з козячого молока, дуже швидко допоможуть привести кишечник в норму. Обов'язково включайте в раціон харчування хворих людей кефіри, йогурти або хоча б просто сквашене козяче молоко. Як правило, для досягнення необхідного результату необхідно випивати кисломолочні продукти з козячого молока з розрахунку 100 грам на кожні 10 кілограм ваги людини.
Курс лікування повинен бути наступний: три дні необхідно вживати кисломолочні продукти, після цього зробити дводенну перерву. Потім прийом має становити п'ять днів – і один день перерви. Після цього прийом вже повинен бути протягом одного тижня, після чого необхідно здати аналізи на дисбактеріоз. При необхідності, а виникає вона вкрай рідко, курс лікування необхідно повторити. Хоча, як правило, помітне поліпшення стану хворої людини настає вже на третій день вживання кисломолочних продуктів, приготованих на основі козячого молока.
Також при дисбактеріозах вкрай корисний сир з козячого молока. Готується він таким же чином, як і сир з коров'ячого молока. Також його можна купити вже готовим, як у магазинах, так і на ринках.
Наявність у людини хронічного гастриту з підвищеною кислотністю шлункового соку, або ж виразка шлунка або дванадцятипалої кишки Козяче молоко при гастриті вкрай корисно. Козяче молоко, крім інших достоїнств, має дивну й унікальною здатністю миттєво нейтралізувати соляну кислоту, яка міститься у складі шлункового соку. І при цьому під час нейтралізації не протікає бурхливих хімічних реакцій, які викликають здуття живота, печію або відрижку. Крім того, у складі козячого молока знаходиться лізоцим. Ця речовина володіє високою здатністю загоювати рани на слизових оболонках.
Якщо ви страждаєте від виразки шлунка чи гастриту, вам допоможе наступний курс лікування козячим молоком. Щодня вранці, натщесерце, необхідно випивати по склянці сирого молока. Потім, протягом дня, маленькими ковтками необхідно випити ще дві склянки козячого молока. Курс лікування повинен становити приблизно 21 день.
Козяче молоко при діатезі Дуже багато малюків та їх батьки стикаються з такою проблемою, як діатез або атопічний дерматит. Зіткнулися з подібною проблемою батьки знають, скільки неприємних моментів доставляє це захворювання крихітці, а також як важко воно лікується. Педіатри встановили, що діти, які вживають в їжу козяче молоко, значно рідше страждають діатезом. А козяче молоко, яке вживається дитиною під час лікування, значно прискорює одужання крихти. Козяче молоко при алергії є досить сильним антигістамінним засобом. А ось алергія на козяче молоко зустрічається вкрай і вкрай рідко.
У батьків відразу ж виникає питання про те, як давати дитині козяче молоко. Хтось вважає, що його необхідно кип'ятити, а хтось віддає перевагу давати його сирим, вважаючи, що кип'ячене молоко в значній мірі втрачає свої корисні властивості. Лікарі ж радять поступати таким чином: дітям до двох років молоко все ж необхідно кип'ятити, а ось діткам більш старшого віку набагато доцільніше давати його в сирому вигляді.
Козяче молоко при панкреатиті З приводу користі козячого молока для хворих на панкреатит давно вже ведуться гарячі дискусії. Одні лікарі стверджують, що в даному випадку козяче молоко абсолютно даремно, а інші дієтологи говорять про те, що воно значно полегшує перебіг заболевая. У будь-якому випадку, вживання козячого молока ніякої шкоди принести не може, тому варто спробувати. Для лікування панкреатиту козяче молоко необхідно приймати по половині склянки перед кожним прийомом їжі протягом двох місяців.
Козяче молоко при діабеті У народній медицині козяче молоко нерідко застосовується для полегшення стану людини, що страждає таким захворюванням, як цукровий діабет. Для цього народна медицина пропонує хворому щодня через кожні дві години протягом дня випивати по склянці козячого молока. Проте ні в якому разі не можна припиняти прийом інсуліну та інших медикаментів, які призначені вашим лікарем – козяче молоко, при всіх його цілющі властивості, не може замінити їх.
Козяче молоко при ракових захворюваннях Існує думка, що козяче молоко від раку допомагає дуже ефективно. Однак наскільки ефективно подібне лікування насправді, судити досить складно, та й навряд чи можливо об'єктивно – адже хвора людина, що застосовує козяче молоко, напевно в більшості випадків отримує альтернативне лікування традиційної медицини. Козяче молоко лікування традиційними способами, звичайно ж, замінити не зможе.
Однак лікарі точно встановили, що вживання козячого молока під час проходження хворою людиною курсу хіміотерапії, в значній мірі знижує прояв побічних дій хіміопрепаратів. А, крім того, дуже зміцнює стан імунної системи. Для цього народна медицина пропонує наступний рецепт.
Для його приготування вам знадобиться 100 грам будь-якого натурального меду, одна гілочка алое і 500 грам свіжого сирого козячого молока. На водяній бані розтопіть мед і доведіть його до кипіння, після чого додайте ретельне подрібнене деревоподібне алое і продовжуйте кип'ятити 5 хвилин. Після цього додайте отриману суміш до козьему молоку, ретельно перемішайте і помістіть в холодильник. Дайте молоку настоятися як мінімум 6 годин, після чого давайте хворому кожну годину по 50 грам на кожні 10 кілограм ваги. Лікування необхідно розпочати за тиждень до передбачуваної дати початку хіміотерапії, а закінчувати – як мінімум через тиждень після закінчення хіміотерапії.
Перед застосуванням даного засобу обов'язково проконсультуйтеся з лікарем хворої людини. А, крім того, перед прийомом даного засобу обов'язково потрібно з'ясувати, чи не було раніше у хворої людини будь – яких алергічних реакцій на які – небудь з компонентів. Якщо ж хвора людина раніше що – небудь з них не вживав в їжу, прийом засоби необхідно дуже обережно, невеликими порціями.
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 14:39 | |
| Козяче молоко в косметології Козяче молоко дуже широко поширене в косметології. Так, наприклад, щоденне протирання шкіри обличчя звичайним сирим козячим молоком дозволяє повністю позбутися від вугрових висипань і значно поліпшити колір обличчя. А козяче молоко для волосся – взагалі справжній порятунок. Ополіскування волосся після миття козячим молоком відновлює пошкоджені сухе волосся, запобігаючи їх перетин і випадання. Вживання козячого молока
У тому випадку, якщо ви плануєте включити козяче молоко в раціон харчування в якості профілактичного і загальнозміцнюючий засіб, вам необхідно знати декілька простих правил. Існує думка, що козяче молоко дуже жирне. Дієтологів часто запитують про те, як розводити козяче молоко, щоб уникнути розладу кишечника. Однак, насправді, подібна міра обережності абсолютно зайва – жирні кислоти козячого молока практично ніколи не порушую нормального функціонування шлунково – кишкового тракту. Саме тому в тому, як пити козяче молоко, немає ніяких особливих премудростей – точно так само, як і звичайне коров'яче.
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 14:41 | |
| Користь і шкода козячого молока Козяче молоко користь і шкода – це питання не можна оминути увагою. Чим корисне козяче молоко, вже говорилося вище – корисні властивості козячого молока незаперечні. Однак існує і зворотний бік медалі. Тепер настала пора поговорити про те можливу шкоду, яку може принести грудне молоко.
Головне, про що необхідно пам'ятати, це те, що козяче молоко для немовлят ні в якому разі не може повною мірою замінити дитячі молочні суміші. Пояснюється це тим, що, незважаючи на те, що в козячому молоці міститься дуже велика кількість самих різних вітамінів, дещо – чого все – таки в ньому не вистачає. Козяче молоко немовлятам є не кращим замінником грудного молока.
Так, наприклад, в козячому молоці вкрай мало такого необхідного для нормального гармонійного розвитку крихти речовини, як фолієва кислота. Фолієва кислота – це своєрідна водорозчинна форма вітаміну В, що відповідає за народження і розвиток клітин організму, а також за їх нормальне функціонування.
Крім цього у складі козячого молока практично відсутній такий життєво важливий елемент, як залізо. Як відомо, залізо входить до складу гемоглобіну. І при постійному браку заліза в їжі у дитини дуже швидко розвивається монохромна залізодефіцитна анемія.
Саме тому, в тому випадку, якщо у дитини відзначається непереносимість білка коров'ячого молока і, як наслідок, молочних сумішей на основі коров'ячого молока, не варто переводити його на вигодовування тільки козячим молоком. Дитячі суміші на козячому молоці додатково збагачені всіма необхідними вітамінами і мінералами, але, в той же самий час, позбавлені недоліків козячого молока.
Наступна небезпека, яка може підстерігати людини при вживанні козячого молока, це «бруцельоз». Незважаючи на те, що козяче сире молоко набагато безпечніше коров'ячого, небезпека заразитися цією хворобою все ж існує і її просто не можна ігнорувати. Купувати козяче молоко можна тільки в двох місцях:
У магазинах На великих ринках, які мають власну службу ветеринарного контролю Якщо ж по яких – небудь причин ви придбали козяче молоко «з рук», у продавця, якого ви не знаєте і у якого раніше ніколи ще не набували молоко, його обов'язково необхідно піддати кип'ятіння. В іншому випадку ви ризикуєте провести в інфекційному відділенні лікарні як мінімум два тижні і питання про те, чи корисно козяче молоко, для вас уже ніколи не буде актуальним.
Також, вибираючи козяче молоко, обов'язково понюхайте його. У тому випадку, якщо тварина міститься в неналежних антисанітарних умовах, козяче молоко набуває вкрай неприємний смак і запах. Найбільш важливо утримання в чистоті саме вимені кози, сальні залози якого виділяють жирні леткі кислоти. Саме ці кислоти, потрапляючи в молоко, додають йому такий неприємний запах і смак.
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 16:04 | |
| ...не бросайте в мене камнями и не бейте сильно, НО мне лично больше коровье молоко нравится...хотя все говорят, что козье полезнее и вкуснее...
|
| | | irina sh. Початківець
Ваше ім'я : Ирина Місто, область : г. Харьков Повідомлення : 18 Дата реєстрації : 18.07.2014 Вік : 56
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 20:09 | |
| Мы тоже своих детей на козьем молоке поднимали.
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 21:43 | |
| - Admin пише:
- мне лично больше коровье молоко нравится
Це справа особистого смаку.
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 21:46 | |
| - Кася пише:
- Це справа особистого смаку.
...просто до сих пор помню ощущения и вкус парного молока от наших коров.. .а коз не держали...да и рядом почему-то никто не держал тогда...
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 21:55 | |
| Ааааааа, то ти просто не знаєш, що таке смак козиного молока! просто немає з чим порівняти.
|
| | | Каттеина Господиня нашого форуму
Ваше ім'я : Екатерина Місто, область : Суми, Нижня Сироватка Повідомлення : 6767 Дата реєстрації : 10.06.2014 Вік : 47 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 22:14 | |
| А я помню, как меня в детстве пытались напоить козьим молоком, а оно так пахло с тех пор пробовать боюсь даже
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 26.07.14 22:17 | |
| - Каттеина пише:
- а оно так пахло
...то просто коза была не правильная...
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 27.07.14 10:09 | |
| - Admin пише:
- .то просто коза была не правильная..
Трохи не так. То утримання кози неправильне. при правильному у козиного молока неприємного запаху немає. Коли вперше пробуєш козине молоко, то воно викликає самі різні відчуття. Смак дуже відрізняється від коров"ячого, а тим паче від магазинного. Воно не гірше і не краще, просто інше і до цього потрібно звикнути.
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 28.07.14 16:34 | |
| Исследования ученых показали, что козье молоко переваривается гораздо лучше коровьего, поэтому его советуют пить пожилым людям и больным с нарушением обмена веществ. Врачи рекомендуют его также при язве желудка, экземах, бронхиальной астме, мигрени, колитах, расстройствах пищеварительного тракта, болезни печени и желчного пузыря, бессоннице, запорах и артрите. Преимущество козьего молока - в высоком содержании биологически активного калия, который оказывает влияние на деятельность сердечно-сосудистой системы и омоложение организма человека. Оно отличается от коровьего более высокой биологической активностью, в том числе витаминной. В нем нет каротина, он переработан организмом в витамин А, в нем значительно больше витамина В12 - кроветворного фактора, контролирующего все обменные процессы в организме. [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]Козье молоко обладает хорошим антирахитическим свойством за счет высокого содержания кальция, фосфора, кобальта, меди, селена, магния, железа, марганца, сиаловой кислоты, входящей в структуру иммунологических барьеров организма. Поэтому оно по своему составу приближается к женскому молоку. В нем, как и в женском, в составе основного белка – казеина – преобладает бета-казеин – вещество, родственное природе женского молока по структурной организации и его аминокислотному составу. По содержанию витамина А козье молоко превосходит коровье в 2 раза, аскорбиновой кислоты — в 1,5 и никотиновой (витамин РР) — в 3 раза. Богатый витаминный состав молока можно объяснить тем, что козы едят больше разнообразных кормов. Однако козье молоко в любом случае аналогом женского молока считать нельзя. [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]Химический состав козьего молока зависит от породы. Например, молоко зааненских коз содержит 3,8-4,5 процента жирности, а нубийских - до 8,5 процента. Высокие удои молока при хорошем кормлении и содержании можно получить только от коз молочного направления. Молочное козоводство многих стран базируется на использовании пород, выведенных в Швейцарии: зааненской, тоггенбургской, альпийской, аберхазли. Среднегодовые удои коз-рекордисток в США составляют: тоггенбургской – 2610 кг, зааненской – 2495, альпийской – 2215, ламанча – 2047, нубийской – 2007 кг молока. [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]
|
| | | Каттеина Господиня нашого форуму
Ваше ім'я : Екатерина Місто, область : Суми, Нижня Сироватка Повідомлення : 6767 Дата реєстрації : 10.06.2014 Вік : 47 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 28.07.14 16:42 | |
| Какая информация интересная!
|
| | | Maha Початківець
Ваше ім'я : Марія Місто, область : Київ Повідомлення : 72 Дата реєстрації : 12.08.2014 Вік : 47
| Тема: Re: Козине молоко 12.08.14 15:36 | |
| Якісь нереальні надої у рекордисток. Підозрюю, що то значне перебільшення. Особливо вражає меньший середній надій у зааненської породи по зрівнянню із тоггенбурською. Відомо що заанени рекордисти серед порід по надоям. Цікаво звдіки такі цифри? Самі порахуйте 2610Х300 (це дні лактації) Виходить 8,7 - середньодобовий надій. Для прикладу в іншому розділі форуму про тих же тоггенбургів подаються надої зовсім інші. Максимум 1200 кг - що більше схоже на правду.
|
| | | Кася V.I.P.
Місто, область : Черкаси Повідомлення : 817 Дата реєстрації : 09.06.2014 Вік : 51
| Тема: Re: Козине молоко 12.08.14 16:02 | |
| Цілком можливо (на мою думку) що цифри і завищені. Я знаю людину у котроі зааненка по першому окоту видає близько 7 літрів в день. Але щоб масово...
|
| | | Maha Початківець
Ваше ім'я : Марія Місто, область : Київ Повідомлення : 72 Дата реєстрації : 12.08.2014 Вік : 47
| Тема: Re: Козине молоко 12.08.14 16:24 | |
| Так це 7 літрів лише на "піку" далі вона знижує і в результаті середньодобові будуть 5, а може і меньше. Тобто 1200 літрів на рік - і це дуже класні надої. От мої кози давали 5 літрів, але зараз на 5у місяці лактації у кого уже 2,5, а у когось 3,8. Тобто я думаю що середньорічні будуть десь 2-2,5. Думаю що в у цьому році приблизно 750 на рік буде.
|
| | | Каттеина Господиня нашого форуму
Ваше ім'я : Екатерина Місто, область : Суми, Нижня Сироватка Повідомлення : 6767 Дата реєстрації : 10.06.2014 Вік : 47 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 12.08.14 16:27 | |
| Ну то на папері завжди максимум пишуть. ТО я так думаю.
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 15.11.14 17:52 | |
| Вкусно и полезно. Козье молокоКозье молоко – удивительный напиток, в нем столько полезных веществ, что его можно назвать эликсиром жизни. Козье молоко отлично усваивается и не вызывает расстройства желудка, а в связи с тем, что в нем практически отсутствует альфа-1s-казеина, считается, что оно гипоаллергенно. Кроме того, оно содержит в несколько раз больше бета-казеина, чем коровье, что по составу приближает его к грудному молоку. В козьем молоке содержится большое количество кобальта, входящего в состав витамина B12, который контролирует и нормализует обменные процессы, а также участвует в кроветворении. За счет этого употребление козьего молока помогает улучшить пищеварение, укрепляет иммунитет и защищает от такого заболевания как анемия. Вообще, козье молоко богато многими витаминами: А, группы B (1, 2, 3, 6, 9 и, как уже было сказано – 12), C, D, E, H, PP. Соответственно, те, кто пьет его регулярно, получают необходимую дозу витаминного комплекса, что в свою очередь благоприятно отражается на состоянии всего организма и избавляет от авитаминоза. [Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]Козье молоко помогает восстанавливаться после простудных заболеваний, а также после более серьезных болезней и хирургического вмешательства. Кроме того, козье молоко содержит холин, лецитин, альбумин, глобулин и биотин. Эти биологически активные вещества способствуют улучшению цвета лица, замедляют старение кожи и делают ее более упругой. Много в козьем молоке и жизненно необходимых человеку микроэлементов. Среди них фосфор, калий, магний, кальций, йод, молибден, натрий, марганец, медь, фтор. Соответственно, этот продукт поддерживает щитовидную железу и сердечно-сосудистую систему, укрепляет кости, зубы, ногти и волосы, улучшает память и повышает работоспособность, а также благотворно влияет на нервную систему – его рекомендуют пить при неврозах, депрессивных синдромах, стрессах. Козье молоко применяют во время лечения болезней желудка, двенадцатиперстной кишки и щитовидной железы, туберкулеза и диабета, для выведения из организма солей тяжелых металлов, для восстановления после химиотерапии. Рекомендуют его пить и через несколько дней после пищевых отравлений, чтобы поддержать ослабленное тело и насытить его полезными веществами. Его советуют употреблять тем, кто страдает частыми изжогами, оно стабилизирует пищеварение и служит отличной профилактикой гастрита и язвы. Помогает козье молоко и при лечении простудных заболеваний. Так, например, при бронхите рекомендуют три раза в день выпивать по стакану теплого молока с добавлением 1 чайной ложки меда, а при обычном кашле делают отвар из этого продукта и овса и пьют через полчаса после еды.
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 13.05.15 22:37 | |
| Коз доят чаще сбоку, иногда сзади. Перед доением вымя следует вымыть теплой водой, обтереть полотенцем и сделать массаж. Качество выдаиваемого молока можно повысить, если доить козу вне помещения.
Способ выдаивания влияет не только на качество надоенного молока, но и на его состав, главным образом на содержание в нем жира. Наиболее жирным молоко бывает в конце лактации. Жирность утреннего молока ниже, чем вечернего. Самым правильным способом является доение кулаком.
Козье молоко содержит 85,5% воды, 5% белка, 4,0—4,5% жира, иногда до 0,7% золы. По сравнению с коровьим оно обладает повышенными бактерицидными и иммунологическими свойствами, что особенно положительно влияет на детский организм и люден преклонного возраста.
Козы не болеют туберкулезом и маститом, поэтому их молоко можно употреблять в сыром виде, без стерилизации кипячением. В сыром молоке много витаминов.
Козье молоко перерабатывается так же, как и коровье. Масло, изготовленное из козьего молока, имеет почти белый цвет, плотную консистенцию и сладковатый вкус. Сыр из козьего молока готовится, как и овечий. Для производства 2 кг сыра нужно 5—6 кг молока. Козьи сыры можно готовить твердыми, с пикантным вкусом.
|
| | | Гвоздика Односелець
Ваше ім'я : Ольга Викторовна Місто, область : Татарстан Повідомлення : 252 Дата реєстрації : 24.04.2015 Вік : 52
| Тема: Re: Козине молоко 14.05.15 7:31 | |
| Репутація повідомлення: 100% (2 голосів) Могу подтвердить благотворное влияние козьего молока на цвет лица, после родов появились у меня пятна пигментные, начала пить козье молоко они почти исчезли, цвет лица стал ровным ( девочки пейте козье молочко !!!!!). И вообще самочувствие очень хорошее. Единственное условие, пить молоко надо сразу же после дойки, т.е. молочко пить парное !!!!
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 23.03.16 11:22 | |
| Исследования ученых показали, что козье молоко переваривается гораздо лучше коровьего, поэтому его советуют пить пожилым людям и больным с нарушением обмена веществ. Врачи рекомендуют его также при язве желудка, экземах, бронхиальной астме, мигрени, колитах, расстройствах пищеварительного тракта, болезни печени и желчного пузыря, бессоннице, запорах и артрите. Преимущество козьего молока - в высоком содержании биологически активного калия, который оказывает влияние на деятельность сердечно-сосудистой системы и омоложение организма человека. Оно отличается от коровьего более высокой биологической активностью, в том числе витаминной. В нем нет каротина, он переработан организмом в витамин А, в нем значительно больше витамина В12 - кроветворного фактора, контролирующего все обменные процессы в организме
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 23.03.16 11:22 | |
| Козье молоко обладает хорошим антирахитическим свойством за счет высокого содержания кальция, фосфора, кобальта, меди, селена, магния, железа, марганца, сиаловой кислоты, входящей в структуру иммунологических барьеров организма. Поэтому оно по своему составу приближается к женскому молоку. В нем, как и в женском, в составе основного белка – казеина – преобладает бета-казеин – вещество, родственное природе женского молока по структурной организации и его аминокислотному составу. По содержанию витамина А козье молоко превосходит коровье в 2 раза, аскорбиновой кислоты — в 1,5 и никотиновой (витамин РР) — в 3 раза. Богатый витаминный состав молока можно объяснить тем, что козы едят больше разнообразных кормов. Однако козье молоко в любом случае аналогом женского молока считать нельзя.
|
| | | Михалич Ветеран форуму
Ваше ім'я : Михалыч Місто, область : Полтава Повідомлення : 40130 Дата реєстрації : 08.06.2014 Вік : 57 Нагороди :
| Тема: Re: Козине молоко 23.03.16 11:23 | |
| Химический состав козьего молока зависит от породы. Например, молоко зааненских коз содержит 3,8-4,5 процента жирности, а нубийских - до 8,5 процента. Высокие удои молока при хорошем кормлении и содержании можно получить только от коз молочного направления. Молочное козоводство многих стран базируется на использовании пород, выведенных в Швейцарии: зааненской, тоггенбургской, альпийской, аберхазли. Среднегодовые удои коз-рекордисток в США составляют: тоггенбургской – 2610 кг, зааненской – 2495, альпийской – 2215, ламанча – 2047, нубийской – 2007 кг молока.
|
| | | |
Схожі теми | |
|
| Права доступу до цього форуму | Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
| |
| |
| |