Засоби примусового линянняу індичок
В індиківництві примусове линяння використовують як ефективний технологічний прийом, який дозволяє отримувати м’ясо індичок цілий рік. Відомо, що у індичок період яйцекладки починається з 210—240-денного віку і в більшості індиківничих господарств продовжується 4—4,5 місяці. Для ритмічного цілорічного отримання індиченят-бройлерів необхідно багаторазове комплектування батьківського стада і вирощування по п’ять — сім партій ремонтного молодняку, при цьому витрачається велика кількість кормів. Примусове линяння індичок дає можливість скоротити строки по ремонту стада в 1,5—2 рази і отримати додатково від однієї несучки до 50 високоякісних яєць.
Примусове линяння індичок можна викликати таким зоотехнічним способом: позбавлення їх корму на чотири-п’ять днів, води — на два-три дні та обмеження в період линяння світлового дня до 2—6 год.
Згідно з другим способом, індичок, відібранихдля використання у другому циклі несучості, на 2 дні залишають без корму, води та світла. На 3-й день воду дають досхочу, світло вмикають на 2 години. З 4-го дня птицю напувають та годують за нормами для племінного сезону, до корму додають 150 % від норми метіонін. На 4-й день світло вмикають на 2 години, 5-й день - на 4 години, з 6-го дня - на 6 годин. Коли у стаді перелиняє 50 % птиці, світловий день поступово збільшують до 14 годин. Перше яйце індички зносять через 2,5-3 тижні післялиняння. Через 2-2,5 тижні після початку яйцекладки її інтенсивність досягає 50 %. За другий цикл від кожної індички можна отримати по 50-70 шт. яєць залежно від потенціалу кросу. Яйця, отримані від переярих індичок, мають більшу масу і характеризуються кращими інкубаційними якостями, тому ядро племінного стада рекомендується комплектувати індиченятами, отриманими саме від такої птиці.
Для примусового линяння можна використовувати хімічні препарати, наприклад, евертас. Період линяння індичок зазвичай триває 9—12 тижнів. Застосування при згодовуванні підвищених доз метіоніну з розрахунку 6 кг на 1 т корму, скорочує тривалість линяння до семи тижнів, що дозволяє отримати від кожної індички в другому циклі на 10—15 яєць більше, ніж при других способах.
Як показали дослідження, проведені в Техаському університеті (США), для отримання другого циклу яйцекладки індичок, не обов’язково птицю піддавати примусовому линянню. Спостереження показали, що головним фактором успішної яйцекладки птиці в другому циклі є повна ізоляція її від світла протягом восьми тижнів, після чого, збільшуючи світло вдень, стимулювати яйцекладку.