Велика чорна[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]Створена наприкінці XIX ст. у південно-західній частині Великобританії методом схрещування двох раніше існуючих корнуельської та ессекської порід. В Україну великі чорні свині завезені з Німеччини в 1947 р.
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]Це тварини густого м'ясо-сального типу, спокійного темпераменту, міцної конституції, чорної масті, добре пристосовані до пасовищного способу утримання, вони легко переносять спеку.
Розводять свиней цієї породи у Донецькій, Луганській, Сумській та Вінницькій областях. Провідним племгоспом є "Червона зірка" Костянтинівського району Донецької області.
Дорослі кнури мають живу масу 300—360 кг, свиноматки — 200—240 кг. Багатоплідність маток — 9—11 поросят. Свиноматка Васерблюме 1210 по 3 опоросу мала багатоплідність 11 поросят при живій масі кожної голови в двомісячному віці 20,7 кг.
На державному породовипробуванні у свиней великої чорної породи середньодобові прирости становили 733 г при затраті корму на 1 кг приросту 4,07 к. од. і досягненні живої маси 100 кг за 186 днів.
В умовах правильної відгодівлі великі чорні свині у 10— 11-місячному віці можуть досягати 210—230 кг.
Кнурів цієї породи широко використовують для промислового схрещування з тваринами великої білої та інших порід. Схрещування сприяє скороченню строків відгодівлі на 5—10 днів, збільшенню середньодобових приростів на 3—5% і економії кормів на кожному кілограмі приросту на 0,12—0,15 к. од. порівняно з чистопородним молодняком контрольних груп.
Генеалогічна структура свиней великої чорної породи в країні представлена 9 лініями і 11 родинами. Основні генеалогічні лінії породи: Краніта, Нарциса, Елеве; родини: Васерблюме,
[Ви повинні бути зареєстровані та підключені , щоб побачити посилання]